UAB „B.G.M.“ įdiegs Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie LR VRM kompiuterinę pirštų antspaudų nuėmimo įrangą

 

UAB „B.G.M.“ įdiegs ir išnuomos Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie LR VRM penkis kompiuterinės pirštų antspaudų nuėmimo technikos komplektus pagal Europos grąžinimo fondo 2009, 2010 ir 2011 metų programos lėšomis finansuojamą projektą grąžinamų ir išsiunčiamų užsieniečių asmens tapatybės nustatymui reikalingos įrangos nuomai, vertėjų ir teisinių paslaugų įsigijimui.

 Šių metų gegužės mėnesį, pagal pasirašytą sutartį tarp UAB „B.G.M.“ ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VSAT), buvo atlikti pareigūnų mokymai ir įdiegti kompiuterinės pirštų antspaudų nuėmimo technikos komplektai, kurie žymiai palengvins ir paspartins asmenų tapatybės identifikavimą. Iš viso įdiegti trys komplektai: du Vilniaus rinktinėje ir vienas Varėnos rinktinėje. Nuo š. m. liepos 1d. bus įdiegti dar du tokie komplektai Lazdijų rinktinėje ir Pakrančių apsaugos rinktinėje Klaipėdoje.

 Projektas atitinka EGF 2008-2013 m. daugiametėje programoje nurodytam prioritetui „Parama valstybėms narėms, kuriant grąžinimo valdymo strategiją“ ir nustatytą VSAT strateginio veiklos plano vieną pagrindinių uždavinių - užtikrinti kokybišką tyrimų dėl užsieniečių asmens tapatybės, pilietybės ir atvykimo į Lietuvos Respubliką aplinkybių atlikimą, organizuoti priimtų sprendimų dėl sulaikytų užsieniečių išsiuntimo, grąžinimo ir kitų procedūrų vykdymą ir vykdyti šiuos sprendimus.

 Šis projektas yra daugiametis, jo metu VSAT bus užtikrinta galimybė dirbti naujausia kompiuterinės pirštų atspaudų nuėmimo technika. Projekto numatoma vertė yra beveik 700 tūkstančių litų.

 

Uždaroji akcinė bendrovė „B.G.M.“ įkurta 1991 metais. Pagrindinės įmonės veiklos kryptys - aukšto našumo skaičiavimo sistemos (angl. High Performance Computing - HPC), infrastruktūriniai bei specializuoti  IT sprendimai.

M. K. Čiurlionio g. 17, LT-03104, Vilnius, Lietuva
tel: +37052163530
faks: +37052163532